اسب عاشق

mahsima

Member
تا حالا یه اسب عاشق دیدید؟
به نظرتون اصلا اسب ها عاشق میشن؟
من عشق رو بین سگا دیدم ولی هیچ وقت یه اسب عاشق ندیدم به جز تو کارتون و کتاب و فیلم.

عاطفه

Member
معلومه که میشن.
وقتی سگ عاشق میشه مطمئن باش اسب هم عاشق میشه.
مگه دل نداره؟؟

Vagner

Member
اسب ها عاشق نمیشن!عشق فقط مختص انسان هست! آدما می تونند عاشق هر چیزی بشن! ولی حیوون هر قدر باهوش باشه بازم غریزه ی حیوونیش هست!به عشق آدما به اسب میشه احترام گذاشت! ولی لطفا حیوونا رو وارد مسائل عشقی نکنید! این بی احترامی به خودمونه!

Vagner

Member
منم میگم تمام هستی بر اساس عشقه! اما هستی از انسان نشئت میگیره نه از حیوون !
عشق زمانی بوجود اومد که انسان آفریده شد! در حالی که قبل از اون حیوانات آفریده شده بودند! عاشق بر وزن فاعل از صفات منسوب به انسانه! من نظر خودمو دادم و به نظر دوستان احترام می ذارم! مخصوصا شما که 4تا ستاره از من بیشتر رو شن کردی! ;)
اسب اصیل گفت:
تمام هستی بر اساس عشقه.
خودت رو از موهای خرگوش بکش بالا !

احسان

Active member
Vagner دوست عزيز
مهر ورزيدن عشق همه اينا همش يه چيزه و من و همه انسان ها هممون حيوانيم چيزی که ما داريم جانور های ديگه ندارند منطق هست
البته من خودم انسان هم نيستم :-[ فرشته ام ::)
حالا چون با اساس فاعل هست عاشق مخصوص انسانه عجب دليل چرتی پس انگليسی ها يا فرانسوی ها هم عاشق نميشند F Jo tem or E Love G ich Le bidish
همين انسان از تکامل حيوانات بوجود امده
Why should I explain it when nobody understands that the root of somethings

sohrab

Active member
Vagner گفت:
منم میگم تمام هستی بر اساس عشقه! اما هستی از انسان نشئت میگیره نه از حیوون !
عشق زمانی بوجود اومد که انسان آفریده شد! در حالی که قبل از اون حیوانات آفریده شده بودند! عاشق بر وزن فاعل از صفات منسوب به انسانه! من نظر خودمو دادم و به نظر دوستان احترام می ذارم! مخصوصا شما که 4تا ستاره از من بیشتر رو شن کردی! ;)

برای اینکه خیلی وارد مبانی فلسفه نشیم که از مدیر جان اخطار انحراف از موضوع دریافت کنیم، بجای جواب دادن به مسائلی که اشاره کردی، توجهت رو جلب میکنم به رفتاری که از بعضی مادیانها هنگام جفت گیری مشاهده میشه. همه ی کسانی که در مورد تولید و پرورش اسب تجربه ای دارند حتما به مواردی برخوردند که مادیان با وجود اینکه فحل هست، در مورد سیلمی خاصی خلاف غریزه عمل میکنه و اجازه جفتگیری را فقط به نریان مورد علاقه اش میده. در مورد روابط مادر و فرزندی اسب هم شواهدی وجود داره که فراتر از روابط حیوانی و غریزیه. مسائل دیگری هم هست که خصوصا در مورد اسب اصیل وجود داره و مستقیما به مقوله جنجالی"اخلاق!!!!" مربوط میشه که قبلا در موردش بحث شده.
اگر بکار بردن لفظ "عشق" و مشتقاتش در مورد اسب به افراد عاشق پیشه برمیخوره! میتونیم اسمش را بگذاریم "علاقه شدید" :)

mahsima

Member
من هم نظر م اینه که باید بشه یعنی اگر اسب عاشق نشه اصلا با طبیعت جور در نمیاد
نباید انسان را جدا از موجودات دیگر فرض کرد درسته انسان قدرت اختیار داره و از این نظر از موجودات دیگر سرتره ولی به نظر من عشق اساس طبیعته و بلاخره هر موجودی به عشق یه چیزی زندس حتی یه پشه به عشق این زندس که از خون تغذیه کنه
به نظر من این تصور غلطیه که بگیم فقط انسان احساس داره
من سگی رو دیدم که با از دست دادن جفتش دیگه به هیچ سگ مادهء دیگری توجه نشون نداد .
عشق اساس طبیعته.

Vagner

Member
شاید من منظورمو بد رسوندم!شایدم فقط من اشتباه میکنم ! :'( دلایله دیگه دارم ولی فکر کنم بهتره بی خیال شم!
ممنون از دوستان نظرتون برام محترمه!

احسان

Active member
« آخرين ويرايش: 06 اسفند 2008,ساعت 12:56:17 توسط اسب اصیل »

عجب ها ما هرچی مينويسيم ويرايش ميشه اخطار اخطار به همه يه دفعه ديگه من چيزی نوشتم ويرايش شد ديگه نمينويسم
:mad: :mad: :mad: :p :p :p :)

hhh

New member
Vagner گفت:
اسب ها عاشق نمیشن!عشق فقط مختص انسان هست! آدما می تونند عاشق هر چیزی بشن! ولی حیوون هر قدر باهوش باشه بازم غریزه ی حیوونیش هست!به عشق آدما به اسب میشه احترام گذاشت! ولی لطفا حیوونا رو وارد مسائل عشقی نکنید! این بی احترامی به خودمونه!

عزیزم شما تا بحال به رفتار یه حیوون با بچه اش نگاه کردی؟؟؟؟
یا رفتار یه جیوون با صاحبش؟؟؟؟
حیوانات فقط از یه نظر با آدما تفاوت دارن اونم قدرت اختیار و انتخاب....ولی از نظر حسی مثل ترس دوست داشتن درد و و و با آدما فرقی ندارن حتی تو مواردی بیشتر هم هست....
در ضمن قبل از اینکه آدمی پا روی زمین بزاره حیوانات(تک سلولیان) زندگی می کردن پس هستی از انسان نشئت نمی گیره....
مطمئن باشید اگه موجودات دیگه عاشق بشن هیچ بی احترامی به شما نمی کنن....

مهدي

New member
اسبها ديوانه وار عاشق ميشن اگه خواستي اينو بدوني برو يه اسب ديگه سوار شو بعد اسب خودتو

مهدي

New member
اسبها خوش قلبترين موجودات روي زمينند

اسب يعني عشق. عشقي كه هرگز نميمرد وتا اخر عمر با انسان زندگي ميكند

mahsima

Member
بله من اینو تجربه کردم وقتی اسبه دیگهای سوار میشسم یک لحظه نیست که آیناز از پنجرهء باکسش به سواریه من نگاه نکنه.

بالا