اسبهای شاه

khan-baba

Member
کسی درباره ی اسبهای وارداتی توسط محمدرضاشاه اطلاعاتی داره؟ این درسته که میگن این اسبها در اوایل انقلاب به جرم سواری دادن به شاه توسط افراطیون معدوم شدن؟
(چیزی که من شنیدم اینه که تو فرح آباد نگهداری میشدن و فکر کنم اگه کسی پای صحبت های جناب هوشنگ خان تیموری نشسته باشه باید اطلاعات خوبی در این مورد داشته باشه.)

سنا

Active member
تو شيراز كه تمام اسب هايي كه داغ سلطنتي داشتن اوايل انقلاب تيربارون شدن :(

ناشناس

Active member
.SANA. گفت:

بله این حرف درسته سوارکاران و کارگران محلی که در باشگاه آب باریک شیراز فعالیت داشتند خود به چشم خود دیده بودند که به دستور .............امدند و حدود 15 الی20راس اسب خالص ترکمن و دره شوری که روی بدنشان داغ شیر و خورشید وتاج شاهی زده شده بود را از باکس بیرون اوردند و در مانژ کردند و بعد تیر بارانشان کردند

A

am.mir

Guest
من نمیدونم این قضیه تیرباران کردن اسب ها چقدر صحت داره ... اما اگه کسانی اینکارو کردن نه تنها انقلابی نبودند بلکه خدانشناس و بی دین بودند ... الهی نسل این آدم ها!!!!!!!!! منقرض شه

سنا

Active member
am.mir گفت:
من نمیدونم این قضیه تیرباران کردن اسب ها چقدر صحت داره ... اما اگه کسانی اینکارو کردن نه تنها انقلابی نبودند بلکه خدانشناس و بی دین بودند ... الهی نسل این آدم ها!!!!!!!!! منقرض شه
حالا هرچي بودند بعد از انقلاب اين اتفاق افتاده
صحتش هم همه شيرازيها تاييد ميكنن
دستورش هم از طرف من نبوده

سنا گفت:

عزیزم بعد از انقلاب اتفاقهای زیادی افتاده اما نمیشه به کسی نسبت دادش،چون همیشه یک عده سودجو وجود دارند که عده ای دیگر را بدنام کنند

پر واضح است هر کس این کار را کرده بویی از انسانیت نبرده

Shabdeez

Member
ناشناس گفت:
بله این حرف درسته سوارکاران و کارگران محلی که در باشگاه آب باریک شیراز فعالیت داشتند خود به چشم خود دیده بودند که به دستور .............امدند و حدود 15 الی20راس اسب خالص ترکمن و دره شوری که روی بدنشان داغ شیر و خورشید وتاج شاهی زده شده بود را از باکس بیرون اوردند و در مانژ کردند و بعد تیر بارانشان کردند
:eek: :mad: :mad: :mad:
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

سنا

Active member
نفس گفت:
عزیزم بعد از انقلاب اتفاقهای زیادی افتاده اما نمیشه به کسی نسبت دادش،چون همیشه یک عده سودجو وجود دارند که عده ای دیگر را بدنام کنند

چي بگم...
مشخصه كه بويي از آدميت نبردن :mad:

reihaneh

Member
پاسخ : اسبهای شاه

تو همه انقلاب ها و جنگ ها چنین اتفاقاتی می افته به هر صورت این هم یه نوع دعواس و به قول معروف تو دعوا حلوا پخش نمیکنن
همه چیز هم به اون سود جو ها بر نمیگرده حتی ، این بشر دو پا خدا نکنه جو گیر بشه همین
اون وقته که هر کاری می کنه
اسب که تازه فقط از نظر ما خیلی مهمه ،چه بسیار آدمای بی گناه که به خاطر یه صفحه مطلب یا یه کتاب مسخره اعدام شدن و خیلی فجایع دیگه که این توش گمه :'(
متاسفانه جنگ،انقلاب و تحول همینه، قربانی میگیره و این وسط تر و خشک با هم میسوزن

مرضیه

Member
کسی در مورد اسبی که سرهنگ آرام(رئیس نظمیه و آجودان مخصوص شاه) از مجارستان برای شاه خریداری کرد چیزی میدونه.
اسبی که متعلق به هرتسوک فن میکاش بوده.
??? ???

علی واحدی

Active member
کسی درباره ی اسبهای وارداتی توسط محمدرضاشاه اطلاعاتی داره؟ این درسته که میگن این اسبها در اوایل انقلاب به جرم سواری دادن به شاه توسط افراطیون معدوم شدن؟
(چیزی که من شنیدم اینه که تو فرح آباد نگهداری میشدن و فکر کنم اگه کسی پای صحبت های جناب هوشنگ خان تیموری نشسته باشه باید اطلاعات خوبی در این مورد داشته باشه.)

تنها اسبهایی که اوائل انقلاب معدوم شدند آنهم بخاطر داشتن داغ تاج شاه در بالای داغ کتفشان اسبهای باشگاه آب باریک شیراز بودند که بدستور آیت الله خلخالی تک تک از بقیه اسبان جدا گشته و با شلیک گلوله کلت در مغزشان معدوم گشتند. حال خدا از سر چه کسی بگزرد یا نگزرد با خداست. بقیه اسبها هم حراج شدند مثلا به قیمت 200 تا تک تومانی به پایین و به شخم بسته شدند. اسبهایی که دردانه هایی بودند از بهترین تبار اسبهای ترکمن و در بهترین شرایط نگهداری و تکثیر میشدند. اگر الان بودند چه سرمایه عظیم ملی ایران داشت:eek:hno-smiley02::eek:hno-smiley02::eek:hno-smiley02:

بالا