آهـو مـجـد Ahoo Majd

• شروع کننده موضوع مـــحــمــد رضــــا
  • تاریخ شروع

علی اصفهانی

Active member
خانم قره گوزلو به من گفتند که اسبهای خانواده عامری عرب بودند ولی بدلیل عدم ارائه شجره نامه آنها از طرف مالکین آنها نتوانستیم کاری برای ثبت و داغ عرب آنها بکنیم.
خون پدر آهو مجد را هم من و علی سیفی با هم از رگ گردن او که فکرکنم سال 1377 بود گرفتیم و به نام "آهوعامری" همراه با بقیه خونها ( قبلا بجای آزمایش dna آزمایش خون انجام میشد) به تهران فرستادیم که اگر شجره نامه قابل قبولی ارائه شود بتوان کاری برای ثبتشان بکنند.
ولی فکر میکنم بدلیل عدم ارائه شجره قابل قبول و عدم پیگیری دقیق و محکم کاربجایی نرسید.
آزمایش خونش هم نمی دانم اصلا به مرکزی که باید خونها میرفتند رسید یا نه.
خانواده عامری در بم 2تیره شراک و جدران که از اسبهای آبا و اجدادی خودشان بودند نگهداری میکرده و میکنند.

vatan

Member
خانم قره گوزلو به من گفتند که اسبهای خانواده عامری عرب بودند ولی بدلیل عدم ارائه شجره نامه آنها از طرف مالکین آنها نتوانستیم کاری برای ثبت و داغ عرب آنها بکنیم.
خون پدر آهو مجد را هم من و علی سیفی با هم از رگ گردن او که فکرکنم سال 1377 بود گرفتیم و به نام "آهوعامری" همراه با بقیه خونها ( قبلا بجای آزمایش dna آزمایش خون انجام میشد) به تهران فرستادیم که اگر شجره نامه قابل قبولی ارائه شود بتوان کاری برای ثبتشان بکنند.
ولی فکر میکنم بدلیل عدم ارائه شجره قابل قبول و عدم پیگیری دقیق و محکم کاربجایی نرسید.
آزمایش خونش هم نمی دانم اصلا به مرکزی که باید خونها میرفتند رسید یا نه.
خانواده عامری در بم 2تیره شراک و جدران که از اسبهای آبا و اجدادی خودشان بودند نگهداری میکرده و میکنند.
حیف این اسب و چندین اسب دیگه دره شور که خیلی بهتر از تمام سیلمی های عرب آن زمان بودند و خانم اینها را ثبت نکرد!!!!!!!!!!!!!
واقعا خیلی وقتها تعجب میکنم که یک سری از اسب ها چطور توسط خانم ثبت شدند که اصلا اسبیت ندارند و یک سری از اسب هایی مثل همین آهو و غیره ثبت نشدند!!!!
مگه برای تکمیل شجره نامه غیره از چند تا نام و تیره چیز دیگری میخواست که خانم نتونستند این کار را کنند و این ها میشدند اسب های پایه عرب ایران و کره ها نسبت به اینها استناد میشدند.
تنها مایه این کار یه برگه کاغذ و یک سری اسم و غیره بوده....
تعجب اینجا هست که آیا حالا تمام اسب هایی که توسط خانم ثبت شده شجره مدون و بررسی شده داشتند؟؟؟؟؟؟؟؟/:blinksmiley:

علی اصفهانی

Active member
حیف این اسب و چندین اسب دیگه دره شور که خیلی بهتر از تمام سیلمی های عرب آن زمان بودند و خانم اینها را ثبت نکرد!!!!!!!!!!!!!
واقعا خیلی وقتها تعجب میکنم که یک سری از اسب ها چطور توسط خانم ثبت شدند که اصلا اسبیت ندارند و یک سری از اسب هایی مثل همین آهو و غیره ثبت نشدند!!!!
مگه برای تکمیل شجره نامه غیره از چند تا نام و تیره چیز دیگری میخواست که خانم نتونستند این کار را کنند و این ها میشدند اسب های پایه عرب ایران و کره ها نسبت به اینها استناد میشدند.
تنها مایه این کار یه برگه کاغذ و یک سری اسم و غیره بوده....
تعجب اینجا هست که آیا حالا تمام اسب هایی که توسط خانم ثبت شده شجره مدون و بررسی شده داشتند؟؟؟؟؟؟؟؟/:blinksmiley:

با عرض سلام و ارادت
در مورد شجره نامه اسبهای ثبت شده خانم توضیحاتش را در مقدمه کتاب دوم دادند که اینها چطوراصل و نسب قابل دفاعی دارند و واهو بر اساس چه دلایل ومحکماتی اینها را قبول کرده.

ولی اینکه چرا برای اسبهای خانواده عامری چنین مدارکی تهیه نشد :

درحدود سال 1997خانم بمن می گفتند :

شروع نقل قول
این خانواده چند سال قبل اصطبلی داشتند که تعداد زیادی مادیان (بنظرم میگفتند بیش از 20 راس) در آن بود و همه عالی بودند و اگر شجره ارائه میشد میتوانستیم ثبتشان کنیم. چند بار از بزرگ خاندان(ازآن مرحوم اسم میبردند) خواستم شجره بدهند ولی نمی دانم چرا ندادند!
پایان نقل قول

درهمان سالها که ایشان کرمان آمدند و درحال تدوین و ارائه کتاب سوم وارائه kh ها به واهو بودند باردیگر از جوانهای نسل جدید خانواده خواسته بودند که شجره ارائه دهند .
برای گله اسبی که مادیان در آن نبود و میشد از مادیانهای ثبت شده دیگر برای کشش استفاده کنند ( برای 3 یا 4 نریان ) شجره نامه ای ارائه شد و لی پذیرفته نشد. ظاهرا در این شجره تیره را از پدر گرفته بودند و بنا بعقیده خانم میبایست تیره از مادر گرفته میشد. این دلیل را بما گفتند .
اصلاح شجره و ارائه شجره ای که تیره های آن مطابق خواسته ایشان باشد نمی دانم بالاخره انجام شد یا نه.

vatan

Member
با عرض سلام و ارادت
در مورد شجره نامه اسبهای ثبت شده خانم توضیحاتش را در مقدمه کتاب دوم دادند که اینها چطوراصل و نسب قابل دفاعی دارند و واهو بر اساس چه دلایل ومحکماتی اینها را قبول کرده.

ولی اینکه چرا برای اسبهای خانواده عامری چنین مدارکی تهیه نشد :

درحدود سال 1997خانم بمن می گفتند :

شروع نقل قول
این خانواده چند سال قبل اصطبلی داشتند که تعداد زیادی مادیان (بنظرم میگفتند بیش از 20 راس) در آن بود و همه عالی بودند و اگر شجره ارائه میشد میتوانستیم ثبتشان کنیم. چند بار از بزرگ خاندان(ازآن مرحوم اسم میبردند) خواستم شجره بدهند ولی نمی دانم چرا ندادند!
پایان نقل قول

درهمان سالها که ایشان کرمان آمدند و درحال تدوین و ارائه کتاب سوم وارائه kh ها به واهو بودند باردیگر از جوانهای نسل جدید خانواده خواسته بودند که شجره ارائه دهند .
برای گله اسبی که مادیان در آن نبود و میشد از مادیانهای ثبت شده دیگر برای کشش استفاده کنند ( برای 3 یا 4 نریان ) شجره نامه ای ارائه شد و لی پذیرفته نشد. ظاهرا در این شجره تیره را از پدر گرفته بودند و بنا بعقیده خانم میبایست تیره از مادر گرفته میشد. این دلیل را بما گفتند .
اصلاح شجره و ارائه شجره ای که تیره های آن مطابق خواسته ایشان باشد نمی دانم بالاخره انجام شد یا نه.
خیلی ممنون از توضیحات شما اقای اصفهانی.
شاید آن زمان بزرگ خاندان عامری به ضرورت این کار پی نبرده بودند که اهمیت ثبت اسبان اصطبلشان را درک کنند.
به هر حال میشد با یک ارائه شجره ای و تیره کاری کرد چون اسبان تماما عرب بوده اند و تیره و شجره به نظر من اهمیت چندانی نداشته اند.
ولی حیف که اگه ثبت میشدند چی میشد.............................

s.parizimanesh

Active member
به گفته بهزاد خان خانوم ميخواستند اسبهاي عامري را بايك نژاد بنام اسب بمي ثبت دهند كه متاسفانه عمرش كفاف نداد.مثل همين داغهاي بومي ايران ولي اون ميشد نژاد بمي.

سلام. چطوری از رو خون تیره اسب رو میگن//// ادرسشو کسی داره؟ برا اسبا دره شور هم صدق میکنه؟

<P>چرا مسابقه استقامت تو استان کرمان نمیذارین؟ یه مادیون عرب دره شور دارم با عرب بکشم بهتره؟ یا دره شور؟ بن تاج عرب دره شوره؟ </P>

s.parizimanesh

Active member
<p>چرا مسابقه استقامت تو استان کرمان نمیذارین؟ یه مادیون عرب دره شور دارم با عرب بکشم بهتره؟ یا دره شور؟ بن تاج عرب دره شوره؟ </p>
استقامت سیرجان برگزار شده و میشه.
با عرب یا دره شور فرق نمیکنه پر خونی مطرح هست.چهانتظاری از کره اش داری زیبا یا پرخون
بن تاج عرب دره شور با تیپ خیلی عالی میگن خون عراقی هم داره.

تا جایی که من شنیدم مادر آهو کره آهوگیر بوده است
اگر داغ خورده بود بله
توی اینکه درصد خون عربش خیلی زیاده شکی نیست اما کی داغ زده بود
امثال آهو زیاد داشتیم توی کرمان ، تاج هم عرب بود اما ... .
محمد رضا جان الان در چه وضعیتیه چیز هایی درباره اش شنیدم که فکر کنم شما بهتر میدانید ایا درست است؟

sonia

Member
مادر این اسب از اسب های دره شوری عالی و خالص بوده اسمش اهو گیر هست

کاربر شهبازی که مشخص هست مالک کهیلان 2 یا مربوط به اون اسب هستید بخاطر دره شوری جلوه دادن اسب خودتون اطلاعات غلط رو اسبهایی که تا حالا حتی ندیدین نذارید

و براشون شجره و نژاد به میل خودتون درست نکنید

نه آهو گیر دره شوری بوده نه ربطی به دره شوری داشته

اینو تولید کننده خود آهوگیر هم میگن

بالا