آموزش قدم به قدم

دادار عزیز
عمدتا" اسبهایی که ازتعادل وانعطاف خوبی برخوردارنیستند برای حرکت درقوس سر وگردن خود راخارج از قوس قرار می دهند (شاخص این حرکت را درلنژاسبهای مبتدی به وضوح میتوان دید)وباحمل سروگردن برشانه خارج ازقرار گرفتن درروی قوس فرارمیکنند(انعطاف جانبی).

درصورت امکان موقعیت اندام دردواثر مستقیم وغیرمستقیم راتعریف ومشخصات انتقال ثقل اسب در دو اثرمورد اشاره رابا فواید هراثر بیان نمایید؟
آیاتفاوت اجرای اسب دراین دواثردر موقعیت قرار گیری جلوتنه ,فعالیت پاهای هرسمت وتغییرثقل است؟

چه هدف پایه ای(کاربردی) ازاجرای دو اثرمذکور جستجو میگردد؟

DADAR

Member
دادار عزیز
عمدتا" اسبهایی که ازتعادل وانعطاف خوبی برخوردارنیستند برای حرکت درقوس سر وگردن خود راخارج از قوس قرار می دهند (شاخص این حرکت را درلنژاسبهای مبتدی به وضوح میتوان دید)وباحمل سروگردن برشانه خارج ازقرار گرفتن درروی قوس فرارمیکنند(انعطاف جانبی).

Oliveira عزیز

همانطور که میدونید اگر اسبها را در زمانی که در طبیعت در حال بازی و دویدن هستند به دقت نگاه کنیم , میبینیم که بیشتر اوقات بدنشان را در جهت مخالفی که در حال حرکت هستند قوس میدهند...... که کاملا یک حرکت طبیعی هست ,و به همین طریق بدن خودشان را در تعادل قرار میدهند, ام ا مشکل از آنجا آغاز میشود که میخواهیم این اسبها را سوار شویم و در واقع یک وزن اضافه و خارج از تعادل بر روی کمر آنها باشیم :blinksmiley:

از این جهت است که میبایست به آنها آموزش بدهیم که چطور وزن ما را در هنگام حرکت بر روی دایره و قوس ها حمل نمایاند تا کمترین فشار به مفصل و لیگامنتها تحمیل شود و بیشترین تعادل بین 2 موجود برقرار گردد..

, البته با توجه به این اصل که اسبها از بدو تولد در یک خط کاملا مستقیم حرکت نمینمیاند (به این معنی که پا‌های عقب کاملا پا‌های جلو را دنبال نمیکند)
و یک مربی خوب از ابتدای کار آموزش , روند مستقیم کردن حرکت و بدن اسب را شروع کرده و همیشه در حال بالا بردن کیفیت آن میباشد, که البته را‌های بسیار زیادی دارد که در حوصله این بحث نیست اما در بحث های پیشرفته تر در مورد آن صحبت خواهیم کرد...

DADAR

Member
دادار عزیز

درصورت امکان موقعیت اندام دردواثر مستقیم وغیرمستقیم راتعریف ومشخصات انتقال ثقل اسب در دو اثرمورد اشاره رابا فواید هراثر بیان نمایید؟
آیاتفاوت اجرای اسب دراین دواثردر موقعیت قرار گیری جلوتنه ,فعالیت پاهای هرسمت وتغییرثقل است؟

چه هدف پایه ای(کاربردی) ازاجرای دو اثرمذکور جستجو میگردد؟

اگر دوستان موافق هستید , باتوجه به اهمیت اثرات 5 گانه در English Riding من یک تاپیک دیگر در مورد اثرات 5 گانه باز کردم که میتونیم به تفصیل در مورد این 5 اثر صحبت کنیم ?

• javascript:reportWord();

hormoz

Member
یه سئوال داشتم
من مبتدی هستم یعنی میخوام سوارکاری رو شروع کنم
چند تا سئوال داشتم
1- من با 39 سال و 105 کیلو وزن آیا میتونم درساژ یاد بگیرم یا نه؟
2-آیا باشگاه آریاسب و یا شکی میتونن به من با شرایط بالا یاد بدن؟

یه سئوال داشتم
من مبتدی هستم یعنی میخوام سوارکاری رو شروع کنم
چند تا سئوال داشتم

شما توهرسنی با کم کردن اندکی ازوزنتون می تونید سواری روشروع کنید بستگی به علاقه وپیگیری خودتون داره.

باشگاه دوم می تونه بهتر ازاولی به شما کمک کنه ولی هزینه هاش بیشترخواهد بود.

ضمنا" بهتره این موضوع رو درتاپیک دیگری پیگیری کنید عنوان هارو دنبال کنید وموضوع مرتبط راپیدا کنید.
با تشکر

hormoz

Member

شما توهرسنی با کم کردن اندکی ازوزنتون می تونید سواری روشروع کنید بستگی به علاقه وپیگیری خودتون داره.

باشگاه دوم می تونه بهتر ازاولی به شما کمک کنه ولی هزینه هاش بیشترخواهد بود.

ضمنا" بهتره این موضوع رو درتاپیک دیگری پیگیری کنید عنوان هارو دنبال کنید وموضوع مرتبط راپیدا کنید.
با تشکر

ممنون از ارسال جوابم
ببخشید که در این تاپیک سئوالم رو بیان کردم
خوب گفتم دیگه آخه من مبتدی هستم

s.parizimanesh

Active member
به نظر دوستان در ایران کدوم نژاد از اسبهای اصیل
عرب.درهشور.کرد.ترکمن و .....
چه از نظر استقامت و بدن و ضریب هوشی بهتر میتونن درساژ کار کنند.

hamaz

New member
پرش با چشمان بسته

معلم من اقای ذولفقاری پرش را با چشمان بسته اموخت :blinksmiley:بله تعجب نکنید واقعت دارد:blinksmiley::blinksmiley::blinksmiley:وقتی ایشان تصمیم به پرش گرفتند مربی چشمان ایشان را بست و به او گفت بپرد :blinksmiley:والبته ایشان بدون واهمه و خطاپریدند:blinksmiley::laughingsmiley: