آداب نوشتن و ارسال پست در سایت!!!!

vatan

Member
سلام به تمامی هم سایتی های عزیز
هدف از نوشتن این مطلب و ایجاد این تایپیک این بود که مدتی هست که دوستانی جدید عضو سایت میشند و شروع میکنند به نوشتن و ارسال پست و تایپیک و غیره.
یادم میاد زمانی که عضو سایت شدم تعداد کاربران ثبت شده سایت 50 نفر بیشتر نبود که از میان این 50 نفر اعضا افرادی که پایه انجمن بودند و عکس و مطلب مینوشتند کمتر از تعداد انگشتان یک دست بودند اون زمان هادی کرباسی زاده بود که بعدا به دلیل اینکه سایت برای خودشون زدنند دیگه نیامدند.
سمیر در مورد اسب عرب مینوشت که اون هم مدت زیادی هست که ازش خبری نیست و سهراب هم همینطور که توی اسب عرب عکس و مطلب مینوشت و خانم مرضیه که مدتی هست کم کار شدند. و همچنین امید زمانی در رابطه با اسب ترکمن و دکتر غفاری در مورد مسائل دامپزشکی فعال بود.
و چیزیکه خود من را ترغیب کرد برای عضویت هدف معرفی اسب کرد بود و همین .
در ماههای اول که عضو بودم مطلبی نمینوشتم تا بیشتر با انجمن اشنا بشم و هدفش و چه کاری من میتونم بکنم بعدا هم که شروع کردم به ارسال پست و تایپیک با ارسال بهترین اسب های استان اصفهان شروع کرد که هر کدوم را معرفی کنم.
بقیه دوستان هم که بعدا اضافه شدند به این سایت تقریبا همین منوال را طی میکردند مثل محمدرضا در مورد اسب دره شور و احسان در رابطه با دامپزشکی و بقیه دوستان.
ولی الان چیزی که مشاهده میشه این هست که دوستان به محض اینکه عضو سایت میشند شروع میکنند به ارسال پست و کل کل بدون اینکه حتی یه عکس زده باشند یا مطلب درست عنوان کرده باشند و غیره.
نمیخواستم اسم برده باشم ولی دوستان به محض عضویت یه خان به جلو یا عقب اسمشون اضافه میکنند یا عناوینی مثل مهندس -استاد-دکتر-بهتریین کارشناس و غیره اضافه و شروع میکنند تایپیک زدن الکی .....دریغ از این که توی تایپیکهای این افراد چیزی بیرون بیاد.
به طور مثال اقای صنعتی که مثلا داور مملکت هستند تا حالا یه اسب معرفی کردند؟؟؟ در حالی که تا دلتون بخواهد مطالب جنجال امیز بیان کردند حیف که تایپیک های گوهر بار!! ایشان نیست و گرنه لینک میدادم که دوستان خودشون قضاوت کنند.
که تماما در بد گویی و مسخره کردن اسبان خون خالص اون هم نه از روی دلیل و مدرک و استدلال!! بلکه سلیقه شخصی البته دوستانی هستند که همیشه نقش دلاک در حمام عمل کرده و پشت دوستان را خوب کیسه میکشند در تایید و تاکید ویژه روی پست های ایشون که در این مورد نباید نقش سازنده آقای دربهانیا و دیگران را از نظر دور داشت.
حالا از دوستان و هم سایتی میخواهم نظر بدهند که باید دوستان چطور تایپیک بزنند و اسب یا اسبهای منطقه خودشون و غیره را معرفی کنند نه فقط بیاند جنجال بیافرینند.

قانون

به نظر من بايد همه جا قانون باشه.بي قانونيه كه آدما رو به جون هم مي‌اندازه.و عدم آگاهي.با نظر شما هم موافق نيستم.ما نبايد انحصار طلب باشيم.اينجا اسمش انجمن اسبه.يعني همه ميتونن عضو شن سوال كنن.يا جواب بدن.كسايي هم كه بار علمي دارن چيزي ميدونن شناخته مي‌شن خود به خود. اصل بايد بر عدم جنجال باشه.تا قانون هم نياد جنجال و دعوا نمي‌ره.

فربود

Active member
اتفاقا نظر من هم همین هست وطن عزیز . خودم زیاد دوست ندارم تو جنجالها شرکت کنم و معمولا گوشه گیر هستم :smilingsmiley: اما واقعا انجمن داره با بعضی حرف های نامربوط به بیراهه کشونده میشه .:sadsmiley:
ببینید همیشه اختلاف سلیقه وجود داره و خوب این اختلاف طبیعیه اما نه اینکه مثلا من بیام و بگم اسب های فلان تیره اصلا به درد نمیخورن و یابو هستند . هر نژادی خصوصیات مربوط به خودش رو داره و این رو همه قبول دارن ، ولی عزیزان این دیگه قابل قبول نیست که هی من بیام و بگم خالص ایرانی اسب خوبی نیست و باید مادیان خالص ایرانی رو با عرب مصری کشش بدین .
چند بار هم تلفنی با امیر حسین در این خصوص صحبت کردم ولی دوستان انگار نمیخوان از خر شیطون بیان پایین و این خیلی به ضرر انجمن و صنعت اسب تموم میشه :mellowsmiley:

< اگر در خانه کس هست یک حرف بس است >

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سایت به بیراهه کشیده نمیشه. اتفاقا این مباحث باعث شناخته شدن بیش از پیش یکسری افراد شد که باید خودشان را نشان میدادند و سطح سوادشان را.
و هیچ روشی هم بهتر از اینجا نبود تا خودشان را نشام دهند.
مثل تبی امدند و رفتند

دوستان قدیم که نامبرده شد و از اولین ها بودند و امروز به هر دلیلی نیستند هم جاشون خالیه ولی نبودشان باعث وقفه نشد.

مری خانم امد و رفت و الان خیلی افراد براش دنبال جانشین میگردند...
خانم فیروز و ...
و خیلیای دیگری که هیچ ازشون باقی نماند
انهایی که ماندند در یادها و اثراتشون باقی می ماند هیچوقت ادعایی نداشتند از چیزهایی که میدانند.

.زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست،...هرکسی نغمه خود خواند واز صحنه رود.
صحنه پیوسته بجاست.

ما هستیم.

قدرت شنیدن دیدگاه متفاوت توانایی است که از غنا و گستردگی اطلاعات وبلوغ سیستم موجود ناشی میگردد.

نظر و دیدگاه های متفاوت به شرط توانایی در بحث,سئوالهایی راجهت تحقیق بیشترایجادمیکند
واین تفاوت ها باعث گستردگی وعمق بیشترگفتگوها میگردد.

این چه تفکری است که داشته های خودرا بهترین وکامل ترین دیدگاه موجود بدانیم؟
این چه تفکری است که به ما اجازه قطع کردن وحذف گفته های(فیزیکی ویا لفظی) تفکری متفاوت را میدهد؟

چرابحث های ما بعد ازیک جمله ویایک کلمه مغایر باباورهای شخصی به هجوم واعلام توقف می انجامد؟

Soheil Sanati

Active member
دوستان عزيز شماها كه قدرت انتقاد پذيري نداريد چرا ناراحت ميشين.خوب انتقاد پذير نيستيد و از كوره در ميرين ما چه تقصيري داريم

شماچه اصراری داری که دیگران رو هرچه بیشتر از خودت وطرزفکرت فراری بدی؟
منطقی نیست؟:blinksmiley:

شما منویاد یک نفرمی اندازید البته ایشون اصلا" استعدادشما رونداره.

فربود

Active member
دوستان عزيز شماها كه قدرت انتقاد پذيري نداريد چرا ناراحت ميشين.خوب انتقاد پذير نيستيد و از كوره در ميرين ما چه تقصيري داريم
مهندس جون بحث انتقاد پذیری نیست . اگه انتقاد باشه همه قبول دارن ولی بحث نفی یه نژاد هست که قبول نداریم .
مهندس من خودم به شخصه دوست دارم از علم و تجربیات شما در انجمن استفاده بشه پس بیاین و به جای حرف هایی که جای به راهی ندارن تجربیات خودتون رو به ما انتقال بدین ، به نظرت اینطوری بهتر نیست ؟ (البته در بعضی از تاپیک ها این کار رو انجام دادین ، مرسی )

نمیخواستم اسم برده باشم ولی دوستان به محض عضویت یه خان به جلو یا عقب اسمشون اضافه میکنند یا عناوینی مثل مهندس -استاد-دکتر-بهتریین کارشناس و غیره اضافه و شروع میکنند تایپیک زدن الکی .....دریغ از این که توی تایپیکهای این افراد چیزی بیرون بیاد..

موافقم با شما و نوشته های امیر حسین و دوستان را هم تایید میکنم
بله اینها فقط چند روزی میان و وقتی دستشون رو میشه هم میرن فقط وقت بقیه تلف میشه
و در اکثر موارد هم جدی برخورد میشه ولی گاهی اوقات هم خاموشی بهترین راهه نمونه بارزش این ارسال در جواب همه دوستان

vatan

Member
خيلي برام جالبه اين اشخاص(صنعتي و مشکي باف و دربهانيهاو....) با اينکه خودشون را توليد کننده يا داور يا اسب دار معرفي ميکنند هيچ تايپيکي براي معرفي يه اسب با عکس و شجره انجام ندادند!!!!
حالا ما نميگيم اين دسته از افراد برند اسب هاي خالص ايراني يزد را معرفي کنند نه. بلکه حداقل اينکه عکس اسب هاي خودشون و توليداتشون را که ميتونند بزنند توي سايت ولي دريغ از يه عکس از اسب هاي خودشون و ديگر يزدي ها و کرماني ها يا خوزستاني ها!!!
فقط تايپيک هايي ميزنند که هيچ چيزي براي رضاي خدا ازش بيرون نمياد!!

Soheil Sanati

Active member
هيچ كس مثل تو وطن نميتونه واسه من تبليغ كنه

هدف از نوشتن این مطلب و ایجاد این تایپیک این بود که مدتی هست که دوستانی جدید عضو سایت میشند و شروع میکنند به نوشتن و ارسال پست و تایپیک و غیره.
یادم میاد زمانی که عضو سایت شدم تعداد کاربران ثبت شده سایت 50 نفر بیشتر نبود که از میان این 50 نفر اعضا افرادی که پایه انجمن بودند و عکس و مطلب مینوشتند کمتر از تعداد انگشتان یک دست بودند اون زمان هادی کرباسی زاده بود که بعدا به دلیل اینکه سایت برای خودشون زدنند دیگه نیامدند.
سمیر در مورد اسب عرب مینوشت که اون هم مدت زیادی هست که ازش خبری نیست و سهراب هم همینطور که توی اسب عرب عکس و مطلب مینوشت و خانم مرضیه که مدتی هست کم کار شدند. و همچنین امید زمانی در رابطه با اسب ترکمن و دکتر غفاری در مورد مسائل دامپزشکی فعال بود.
در ماههای اول که عضو بودم مطلبی نمینوشتم تا بیشتر با انجمن اشنا بشم و هدفش و چه کاری من میتونم بکنم بعدا هم که شروع کردم به ارسال پست و تایپیک با ارسال بهترین اسب های استان اصفهان شروع کرد که هر کدوم را معرفی کنم.
بقیه دوستان هم که بعدا اضافه شدند به این سایت تقریبا همین منوال را طی میکردند مثل محمدرضا در مورد اسب دره شور و احسان در رابطه با دامپزشکی و بقیه دوستان.
ولی الان چیزی که مشاهده میشه این هست که دوستان به محض اینکه عضو سایت میشند شروع میکنند به ارسال پست و کل کل بدون اینکه حتی یه عکس زده باشند یا مطلب درست عنوان کرده باشند و غیره.
نمیخواستم اسم برده باشم ولی دوستان به محض عضویت یه خان به جلو یا عقب اسمشون اضافه میکنند یا عناوینی مثل مهندس -استاد-دکتر-بهتریین کارشناس و غیره اضافه و شروع میکنند تایپیک زدن الکی .....دریغ از این که توی تایپیکهای این افراد چیزی بیرون بیاد.
به طور مثال اقای صنعتی که مثلا داور مملکت هستند تا حالا یه اسب معرفی کردند؟؟؟ در حالی که تا دلتون بخواهد مطالب جنجال امیز بیان کردند حیف که تایپیک های گوهر بار!! ایشان نیست و گرنه لینک میدادم که دوستان خودشون قضاوت کنند.
که تماما در بد گویی و مسخره کردن اسبان خون خالص اون هم نه از روی دلیل و مدرک و استدلال!! بلکه سلیقه شخصی البته دوستانی هستند که همیشه نقش دلاک در حمام عمل کرده و پشت دوستان را خوب کیسه میکشند در تایید و تاکید ویژه روی پست های ایشون که در این مورد نباید نقش سازنده آقای دربهانیا و دیگران را از نظر دور داشت.
حالا از دوستان و هم سایتی میخواهم نظر بدهند که باید دوستان چطور تایپیک بزنند و اسب یا اسبهای منطقه خودشون و غیره را معرفی کنند نه فقط بیاند جنجال بیافرینند.

هر وقت شما ادب ياد گرفتي ميتوني نظر بدي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

در مورد تاپیک زدن کسی‌ حرفی‌ نزد.اینم موضوع خوبیه... بهترین تاپیک ها چه خصوصیتی داره؟چجوری میتونه پر بار باشه؟یه تاپیک باید چه خصوصیاتی داشته باشه که بیشترین افراد انجمن رو به خودش بکشونه و پر بار و آموزنده باشه...؟؟؟
در مورد افرادی که اسم هم برده شد به نظر من دیگه کافیه‌. بیشتر از این صحبتی‌ نشه بهتره،چون اولا هرکسی بعداز مدتی هم خودش رو نشون میده و هم اهدافش رو و هم سطح دانسته ها و تجربیاتشو در مورد اسب، اگه اسم هم برده نمی‌شد و این تاپیک هم زده نمی‌شد همه این چیزایی که عنوان شد رو میدونن و میدونستن،به نظر من سایت و مدیران باید قوانین رو به خوبی اجرا کنن ، و اگه کسی‌ خلاف قوانین سایت انجام داد طبق قانون سایت و انجمن مستقیما و بی تعارف باهاش برخورد بشه، حالا کسی‌ تندرو یا مغرور یا خودخواه یا هرچی‌ هست به خودش مربوطه و ما زیاد نباید رو این برا دیگران برا اینکه خودمون رو نشون بدیم یا خودمون رو تهی از خلاف یا گناه و خودخواهی و اینها بدونیم مانور بدیم

علی واحدی

Active member
من اصولا آدمی هستم که با جمع موافقم و امین جان ارسال خوبی داشتند و خیلی از بچه ها بودند که در این یک سال و نیمی که من در خدمت سایت هستم آمدند و رفتند. بعناوین مختلفی که میشود به آنها توهین های آشکار و پنهان، کل کل های بیمورد، نظر دادن افرادیکه صلاحیت دادن نظر در سطوح بالا را نداشتند و غیره دانست.
ولی عزیزان ما همه یک خانواده در غالب یک سایت هستیم با یک هدف مشخص که آن پیشرفت این ورزش در تمام سطوح است. از تولید گرفته تا شناسایی نژادها و درمان و آموزش و ... . چه بهتراست که در این خانواده حرمتها و احترامات حفظ شود و جایگاهها در نظر گرفته شده و هر کسی به اندازه اطلاعاتش نوشتار نماید. دوستار همگی شما علی واحدی.