مبارک mobarak

sohrab

Active member
پاسخ : مبارک

omid.zamanidehkordi گفت:
به نظر من مبارک نواقصش بر مزایایش می چربد ،نباید منکر این شد که مبارک از شانس کره دهی با مادیانهای درجه یک بهره مند بوده است و شانس این را داشته که ژن قوی همان مادیانها روی نواقص او را بپوشاند.
مبارک برای تولید کره های زیبا وارد شد بی شک کره ها ونوه هایش زیبایند ولی در برابر اسبان شوهای زیبایی جهان حرفی برای گفتن نخواهد داشت .
امید جان در مورد نواقص مبارک بیشتر توضیح بده لطفا.

من هم فکر می کنم کره های مبارک و ایجن روز و آنهایی که در آینده از تلفیق اینها با عرب های وارداتی جدید بوجود میان زیبا هستند ولی در صورتی که روند واردات اسب های درجه 2و3 به همین صورت ادامه پیدا کنه، نتیجه هرگز با اسب های زیبایی دنیا قابل قیاس نیست. حتی اگر بتونیم سیلمی های درجه یک شو هم وارد کنیم( که نمی تونیم) ، اگر هدف تولید اسب شو باشه صد ها سال وقت می بره تا به جایی برسیم که الان اروپا و امریکا رسیده.

sohrab

Active member

zelzele.pazan گفت:
هیچ اسبی را نمیشناسم و نمیشناسید که قدرت مبارزه با اسب خالص زا داشته باشه
چون گفتی "نمیشناسید" لازم شد جواب بدم ;)
اگر مقایسه بین توانایی های خالص ایرانی و دارای خون وارداتی باشه یک بحثه. ولی اگر منظورت از مبارزه، رشته های سواری مثل پرش و کورس و استقامت و زیبایی و چوگان و درساژ و ... هست، توی بعضی ها، عرب نمی تونه با بعضی نژاد ها رقابت کنه. من هم عاشق اسب اصیل (خالص) هستم ولی مسئله نوع کاربرد در میونه. نمی دونم شاید هم بشه عربی پرورش داد که مثلا در کورس رکورد بهتری از تروبرد ثبت کنه، یا بهتر از ترکمن بپره و ... ولی باید نشون بدیم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

بنظر من این مقایسه بطور کل غلطه
چون اسب عرب رو در هر زمینه ای باید با اسب عرب مقایسه کرد
نه تروبرد و ترکمن
هیچوقتم نمیرسه که عرب تو پرش برسه به ترکمن
هر کدام تو زمینه خاص خودشون رشد میکنن و اگر بخواهیم یکی رو به اون یکی برسونیم هر دو رو از دست میدهیم در طول زمان
همین بلایی که امروز سر ما اومده

sohrab

Active member

"حنان" مادر پدر مبارک

Al Khamsa, Bred by EAO, Egypt. Dam and granddam of numerous international champions Awarded ELITE by German Studbook EAO #74, aka 10 Hanan, Exp to Germany 1970 , German Elitemare. 26,5625% Crabbet/GSB; Strain: Abeyyan

پیوست ها

• hanan.JPG
    hanan.JPG
    24 کیلوبایت · بازدیدها: 128
  • hanan.ped.JPG
    hanan.ped.JPG
    83.1 کیلوبایت · بازدیدها: 35

vatan

Member

با سلام .به نظر من يکي از اشتباهات خانم قره گوزلو وارد کردن مبارک بود.که اين اشتباه را ديگران هم در حال انجام دادن هستند . وقتي که دليل آوردن مبارک به ايران يا در زمان حال دليل کشش مبارک با اسب هاي خالص ايراني پرسيده ميشه معمولا دو جواب داده ميشه اولين دليل را اصلاح سر وگردن اسب خالص ايراني ميگويند و دليل دوم جلوگيري از همخوني اسب خالص ايراني عنوان ميکنند. در حالي که شايد کره هاي او سر وگردن يه مقدار اصلاح شده ولي در نسل هاي سوم وچهارم چون با اسب خالص ايراني تلاقي داده ميشه ميبينيم تغيير زيادي نکرده. در مورد کاهش همخوني هم بايد بگم که با وارد شدن يک سيلمي به ايران تغير بسيار کمي در حد چند هزارم در همخوني رخ ميده که با فرمول ميشه اثبات کرد. در ضمن مشکل اصلي ما در حال حاضر همخوني ناشي از کره ها ونوههاي مبارک است؟؟؟!!!!!!

مبارک اسب ایرانی رو نابود کرده و همه چشمامونو بستیم
مبارک هیچ برتری نسبت به اسبهای خالص نداره که هیچ ضعفم نداره
چیزی هم که زیاد شده میونشون هم خونی
به از این هم خونی .هر نسبتی با هر نسبتی ماشا الله
یه مش کره ی مریض و روانی و عصبانی که .........
اگر اسب ایرانی می توانست در میادین خارجی باشد انوقت میفهمیدید حتی عرب های فرانسوی هم قدرت مبارزه با خالص عرب ما رو ندارند
سر و گردن اسب های ما هر نسل بهتر میشه

mehrshad

Member

اینم چند تا عکس از مبارک که خودم گرفتم

پیوست ها

• P1000801.JPG
    P1000801.JPG
    161.5 کیلوبایت · بازدیدها: 150
  • P1000807.JPG
    P1000807.JPG
    142.6 کیلوبایت · بازدیدها: 227
  • P1000806.JPG
    P1000806.JPG
    147 کیلوبایت · بازدیدها: 139
  • P1000741.JPG
    P1000741.JPG
    152.4 کیلوبایت · بازدیدها: 147
  • P1000799.JPG
    P1000799.JPG
    144 کیلوبایت · بازدیدها: 129
  • P1000805.JPG
    P1000805.JPG
    141.6 کیلوبایت · بازدیدها: 184

mehrshad

Member

در ضمن خانوم قره گوزلو اسب ایرانی را نابود نکرد چون خودش انو به وجود اورده و مبارک رو برای استفاده ی درست وارد کرده این ما هستیم که بدون فکر کار میکنیم.

پیوست ها

• P1000747.JPG
    P1000747.JPG
    140.7 کیلوبایت · بازدیدها: 170

امید زمانی

Active member

جو رو ببین چه کرده با این جوونا ! من 2 تا سوال دارم یکی این که آقای زلزله میشه چند تا از کره های عصبی مبارک رو نام ببرید ؟ اونوقت من 10 برابرش خون خالص ایرانی بهت معرفی میکنم ! بعد کی گفته بهترین عرب های دنیا رو فرانسه داره ؟ ما که نباید تا ابد همین کورسهای زپرتی خودمونو بچسبیم ؟ همیشه واردات اسب می تونه موثر باشه اگه اصولی انجام بشه جالبه که بدونید بزرگترین تولید کننده های اسب عرب دنیا هم هر چند سال یه خون جدید از جاهای دیگه وارد میکنند ! کاش یه کم چشمامونو باز میکردیم و تعصب های کورکورانه رو کنار می گذاشتیم !

salam
mobarak baraye asbe iran lazem bod hamkhonihaye shadide asbhaye irani baese boroze khosisite jenetiki bad shode bod vali bayad estefade osoli mishod ke mesle baghie kara in kar anjam nemishavad.

omid.zamanidehkordi گفت:
جو رو ببین چه کرده با این جوونا ! من 2 تا سوال دارم یکی این که آقای زلزله میشه چند تا از کره های عصبی مبارک رو نام ببرید ؟ اونوقت من 10 برابرش خون خالص ایرانی بهت معرفی میکنم ! بعد کی گفته بهترین عرب های دنیا رو فرانسه داره ؟ ما که نباید تا ابد همین کورسهای زپرتی خودمونو بچسبیم ؟ همیشه واردات اسب می تونه موثر باشه اگه اصولی انجام بشه جالبه که بدونید بزرگترین تولید کننده های اسب عرب دنیا هم هر چند سال یه خون جدید از جاهای دیگه وارد میکنند ! کاش یه کم چشمامونو باز میکردیم و تعصب های کورکورانه رو کنار می گذاشتیم !
دیگر خونم به جوش امده تا حرفی میزنم شما ان را بر اساس تعصب می اندیشید کمی به خود و اطرافتان بنگرید و اون وقت پاسخ دهید البته این بی ادبی را ببخشید
از دشمنان برند شکایت به دوستان چون دوست دشمن است شکایت کجا برم؟؟
دوست دارم با همین یه بیت کارو تموم کنم ولی میبینم باز محکوم میشوم
من انقدر کره بلدم که ازر همین هم خونی ها تولید شده اند
حالا به ذکر یکیشون بسنده میکنم خرداد کره ی برفین و پرواز
امید خان قرار شد هر کره ای که من نام بردم شما 10 تا نام ببرید
بعد هم شما با کمی مطالعه میتوانید به این برسید که الان قدرت عربهای فرانسه بیشتر از عربهای دیگر است و انها زبان زد هستند البته مشکل ما اینه که نمیتوانیم اسبمان را در مدایین بین المللی ببریم
دیگر سعی میکنم هر جه شما گفتید بگویم باشه شما درست میگید حرف من برای شما خریدار ندارد و اتلاف وقت است
من نمی خواهم حرفم را قبول کنید ولی لا اقل فکر کنم ارزش کمی تامل را داشته باشد حتی اگر پذیرفته نشود من هدفم برای خودم تبیین شده است و با تمام احترامی که برای دوستان قائلم برخی حرفهای بچه ها من ایرانی را ازار میدهد
و برایم مهم نیست که شما صحبت های مرا تا چه حد قبول دارید برای من مهم این است که حتی از هر 100 نفر هم 1 نفر مورد تاثیر قرار میگیرد و این برای من بس است و مشتاقانه برای ان یک نفر مینویسم خواه خانم باشد خواه اقا .خواه اسب داشته باشد خواه نه.وخواه ............
افتادگی اموز گر طالب فیضی هرگز نخورد اب زمینی که بلند است

سلام
آقا برسید به داد اسب خالص خودمان بقیه کشورا به ما چه.ما آخرای کار خالص ایرانی هستیم با این واردات از بیرون و متاسفانه بدتر کشش بهترین مادیانهای خالص با آنها.باید فکر چاره بود .

alirezainejad گفت:
سلام
آقا برسید به داد اسب خالص خودمان بقیه کشورا به ما چه.ما آخرای کار خالص ایرانی هستیم با این واردات از بیرون و متاسفانه بدتر کشش بهترین مادیانهای خالص با آنها.باید فکر چاره بود .
اقای نجات این چه حرفیست
برسید به داد عرب های خارجی نا سلامتی کلی پول دادن واردشون کردن
پیشنهاد دارم اگه مادیونی دارید یا دوستانتون دارن
شکمشو از عرب خارجی پر کنید
حالا مبارک باشه بهتر

mehrshad

Member

عزیزان اسبای قدیم خالص ما همه در شجره ازالیا هستن و ببینید ارس و ازدر وکارون همه جا نوشته شده اگه همین مبارک نبود دیگه اسبای خالصو با هم خون خودش میکشیدن .هر چیزی رو باید استفاده کرد اما درست

مهر شاد گفت:
عزیزان اسبای قدیم خالص ما همه در شجره ازالیا هستن و ببینید ارس و ازدر وکارون همه جا نوشته شده اگه همین مبارک نبود دیگه اسبای خالصو با هم خون خودش میکشیدن .هر چیزی رو باید استفاده کرد اما درست
منظورت همین کاراییه که الان دارن با نوه ها و بچه های مبارک میکنن
باید به عرضتان برسم اینها بیشتر هم خونیست تا ...............
مگه ما کم عرب داریم که هم خونی باشه

mehrshad

Member

عرب خوب داریم عرب بد هم داریم هم خونی کرهای مبارک درسته اون هم باید با فکر کردن درست بشه

sohrab

Active member

نمیدونم چرا وقتی در مورد مسئله ای دانش کافی نداریم بجای اینکه سعی کنیم یاد بگیریم، اصرار داریم حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم؟
چرا باید منابعی که باعث آگاهیمون میشند را فقط محدود کنیم به گفته ها و شنیده ها؟

سهراب گفت:
نمیدونم چرا وقتی در مورد مسئله ای دانش کافی نداریم بجای اینکه سعی کنیم یاد بگیریم، اصرار داریم حرف خودمون رو به کرسی بنشونیم؟
چرا باید منابعی که باعث آگاهیمون میشند را فقط محدود کنیم به گفته ها و شنیده ها؟
سهراب جان این را بدانید که من هیچ کدام از حرفهایم از روی شکمم نیست و از 4 تا ادم بزرگ شنیدم و من در اری نبوده از کسایی که قید  همه چیزشونو به خاطر اسب زدن

بالا