مبارک mobarak

khosro.a

Member
فعلا که براری و مبارک تو یه دسته بندی عرب قرار گرفتن ازشم کشش میشه کره هاشم داغ عرب میخورن...... مشکل شما اینه که دنبال قوس پیشونی هستی دنبال توان بدنی باش ببینم کدوم از او عروسکها توانایی برابری با خالصها رو دارن.... شما تاریخچه پیدایش شوی اسب رو از نوشته های خود مری خانم مطالعه بکنین بعد تولید اسب شو رو پیشنهاد بدین.... شما که سینه چاک خون خارجی هستین چند تا مادیون خارجی خوب هم وارد کنین و تولید 100 در صد خارجی کنین الکی هم خالص ایرانیها رو خراب نکنین....

مشکل همینه که شما اسب کورسی رو با اسب شو مقایسه میکنی!!!! حالا خدارو شکر که از براری کشش میشه و کره های براری داغ عرب میخورن!!!!
بنده دنبال قوص صورت نیستم دنبال اسب شو با معیار استاندارد هستم اگه دنبال اسب برای سواری و توان بدنی باشم مطمعنا" اسب کرد رو برای این کار انتخاب میکنم. امیدوارم با همین مطالعه مقالات مری خانم و مقالات دیگه همیشه تولیدات عالی داشته باشین. ولی یه نکته برام جالبه که شما مقالات مری خانم رو قبول داری ولی مبارک و تولیداتش رو یابو میبینی!! مبارکی که فقط و فقط برای اصلاح کله های قوچی و گردنهای کوتاه و پهن وارد شد و خیلی خوب هم جواب داد.
من شخصا" خالص هارو خیلی دوست دارم ولی فعلا" برای شو جواب ندادن و با این وضعیت جواب نمیدن در ضمن اینجا قصد تخریب هیچ اسبی رو نداریم.
شما هم که عاشق دو سینه چاک خالصها هستی ایشالا روزی برسه که با کره های حداد, سمرقند, انسیاتور, یافته, اسد, سزار, پازن, توحید, شقران, منار, بی نظیر آبادان, و... که در حال حاضر سیلمی های خوب خالص هستن و بودن بتونین کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... رو تو شو بزنین!!!!!! و باعث افتخار هممون!

اسب شو...اسب شو...
اسب شو چه صیغه ایی بود این وسط.؟؟؟100سال پیش آمریکایی ها برای فرار از مالیات به پرورش اسب رو آوردن البته اسب که چه عرض کنم عروسک...وقتی قانون مالیاتشون عوض شد اسبهایی که رو دستشون باد کرده بود رو به کشورهایی آسیایی از جمله کشورهایی حوضه ی خلیج فارس صادر کردند(به دست نوشته های مری خانم مراجعه کنید).
من نمیدونم تا کی باید پس مانده های طرز تفکر غرب رو در تولید اسب شو نشخوار کنیم؟!
اونا اگه یه سری عروسک تولید کردن اولا برای سود و منافع خودشون بود که از مالیات فرار کنن در ثانی اونا بازار فروشش رو هم داشتن وماهم مثل نقل و نبات ازشون خریدیم ولی سوال اینجاست که الان که ما داریم راه 100سال پیش اونارو میریم اولا چه سودی برامون داره درثانی کجا میخواییم بفروشیم؟؟؟!!!
آیا نتیجه این کار ما بجز نابودکردن خون خالص مونه؟!!!...
آیا نتیجش این نشده که درصد خون خال ایرانی پایین اومده؟!!!
آیانتیجش بجر اینه که خون خالص ایرانی الان به بن بست رسیده؟!!!
آیا نتیجش بجزاینه که قدرت وصلابت اسبهامون رو با زیبایی صورت عوض کردیم؟!!!
و؟؟؟...

مشکل همینه که شما اسب کورسی رو با اسب شو مقایسه میکنی!!!! حالا خدارو شکر که از براری کشش میشه و کره های براری داغ عرب میخورن!!!!
بنده دنبال قوص صورت نیستم دنبال اسب شو با معیار استاندارد هستم اگه دنبال اسب برای سواری و توان بدنی باشم مطمعنا" اسب کرد رو برای این کار انتخاب میکنم. امیدوارم با همین مطالعه مقالات مری خانم و مقالات دیگه همیشه تولیدات عالی داشته باشین. ولی یه نکته برام جالبه که شما مقالات مری خانم رو قبول داری ولی مبارک و تولیداتش رو یابو میبینی!! مبارکی که فقط و فقط برای اصلاح کله های قوچی و گردنهای کوتاه و پهن وارد شد و خیلی خوب هم جواب داد.
من شخصا" خالص هارو خیلی دوست دارم ولی فعلا" برای شو جواب ندادن و با این وضعیت جواب نمیدن در ضمن اینجا قصد تخریب هیچ اسبی رو نداریم.
شما هم که عاشق دو سینه چاک خالصها هستی ایشالا روزی برسه که با کره های حداد, سمرقند, انسیاتور, یافته, اسد, سزار, پازن, توحید, شقران, منار, بی نظیر آبادان, و... که در حال حاضر سیلمی های خوب خالص هستن و بودن بتونین کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... رو تو شو بزنین!!!!!! و باعث افتخار هممون!
شما اگه یه تفکری کنی به انسیاتور و خالدین و دوران1 و پازن کره های اینها از جانشین شدن براری در کورس نه تنها خدا رو شکر نمیکنی بلکه قطعا تاسف خواهی خورد به حال ملتی که فکر کردن اونوریا کباب واسشون پختن ونا آگاه از اینکه این بوی خر داغه نه کباب.....متن بالا رو بخون بینم من کجا گفتم مبارک یابوه؟؟؟ من گفتم مبارک خوبه ولی نه اونقد که الکی بزرگش کردن..... مشکل شما اینه که با استاندارد شوی خارجی به اسبهای خالص ایرانی نگاه میکنی.... من اگه روزی بتونم یه خالص مثل یکی از اینهایی که اسم بردی رو تولید کنم حتی حاضر نیستم پهن زیر پاشو با کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... عوض کنم....تولید کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... رو میذارم برای شما بینم باهاش میتونی یه سواری آزاد بری .....

آرتا

Member
من در گیریم با شماست که با داشتن خالص ایرانیهای انسیاتور در کورس و حداد در زیبایی چسبیدین به 1 قوس پیشونی و ازش یه بت ساختین..... از نظر من خالص ایرانیهای ما اسب هستند و خون خارجیها یه عروسک که توانایی بدنی اسبای ما رو ندارن ..... ما از اسب سواری میخوایم ..... شما میتونی سوار قوس پیشونی وارداتیها بشی...... پشت سر خیلی از خالص ایرانیهایی که ما داریم خودمون حرف و حدیث راه انداختیم اونوقت یه خارجی که هممون میدونیم عرب نیست رو حلوا حلوا میکنیم.....

دوست عزیز اینجا بحث بر سر مبارک بود نه خالصها من میگم تو اسب های وارداتی مبارک یکی از بهترین هاشونه
از اینکه اسب های خالص خودمون عالی هستند هم در این شکی نیست ولی کسی نمی آید اسب خون وارداتی خود را با خالص بکشد.
من میگم ما تونستیم با مبارک تولیداتی داشته ایم که هم در کورس و هم در شو موفق بودند

khosro.a

Member
اسب شو...اسب شو...
اسب شو چه صیغه ایی بود این وسط.؟؟؟100سال پیش آمریکایی ها برای فرار از مالیات به پرورش اسب رو آوردن البته اسب که چه عرض کنم عروسک...وقتی قانون مالیاتشون عوض شد اسبهایی که رو دستشون باد کرده بود رو به کشورهایی آسیایی از جمله کشورهایی حوضه ی خلیج فارس صادر کردند(به دست نوشته های مری خانم مراجعه کنید).
من نمیدونم تا کی باید پس مانده های طرز تفکر غرب رو در تولید اسب شو نشخوار کنیم؟!
اونا اگه یه سری عروسک تولید کردن اولا برای سود و منافع خودشون بود که از مالیات فرار کنن در ثانی اونا بازار فروشش رو هم داشتن وماهم مثل نقل و نبات ازشون خریدیم ولی سوال اینجاست که الان که ما داریم راه 100سال پیش اونارو میریم اولا چه سودی برامون داره درثانی کجا میخواییم بفروشیم؟؟؟!!!
آیا نتیجه این کار ما بجز نابودکردن خون خالص مونه؟!!!...
آیا نتیجش این نشده که درصد خون خال ایرانی پایین اومده؟!!!
آیانتیجش بجر اینه که خون خالص ایرانی الان به بن بست رسیده؟!!!
آیا نتیجش بجزاینه که قدرت وصلابت اسبهامون رو با زیبایی صورت عوض کردیم؟!!!
و؟؟؟...

نابود شدن خالص ایرانی چه ربطی به اسبهای خارجی داره؟! مبارک برای اصلاح اومد نه نابودی این من و شما بودیم که هرچی خالص داشتیم رو از مبارک کشیدیم. آمار کشش مبارک رو ببینین نه همچین آماری رو اسبی داشته نه خواهد داشت.
دوست من یه نکته ای رو یاد آور بشم خدمتتون که نشخوار رو حیوونا انجام میدن شما اگه استاندارد اسب جهانی رو قبول نداری یه قانون و استاندارد دیگه ای تعریف کنین برای خون خالص ها و به ثبت برسونید.

khosro.a

Member
شما اگه یه تفکری کنی به انسیاتور و خالدین و دوران1 و پازن کره های اینها از جانشین شدن براری در کورس نه تنها خدا رو شکر نمیکنی بلکه قطعا تاسف خواهی خورد به حال ملتی که فکر کردن اونوریا کباب واسشون پختن ونا آگاه از اینکه این بوی خر داغه نه کباب.....متن بالا رو بخون بینم من کجا گفتم مبارک یابوه؟؟؟ من گفتم مبارک خوبه ولی نه اونقد که الکی بزرگش کردن..... مشکل شما اینه که با استاندارد شوی خارجی به اسبهای خالص ایرانی نگاه میکنی.... من اگه روزی بتونم یه خالص مثل یکی از اینهایی که اسم بردی رو تولید کنم حتی حاضر نیستم پهن زیر پاشو با کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... عوض کنم....تولید کره های مروان جاستیس مگنوم دسپرادو سیتادل و... رو میذارم برای شما بینم باهاش میتونی یه سواری آزاد بری .....

شما از شو صحبت میکنی بعد میری سر بحث کورس آخه اسب شو با کورس لاینشون فرق داره اسب شو کورس نمیره!!
شما اگه میفرمایید اسبهای خالص ما عرب هستن ما باید با استاندارد جهانی بهشون نگاه کنیم یا اینکه بین اینهمه کشور تو دنیا ایران تنها برا خودش قانون داره؟!
من قبلا" هم عرض کردم که من اگه بخوام اسبی رو برای سواری انتخاب کنم اسب کرد رو انتخاب میکنم. مگه زیبایی اسب با قدرت بدنی یا سواریش سنجیده میشه؟!
بازم میگم من خودم عاشق اسب خالص ایرانیم و جدا" با دیدنشون لذت میبرم. بحثم سز این بود که نباید خالصهای خودمون رو با اسبهای شو جهانی مقایسه کنیم چون ما با استاندارد جهانی خیلی فاصله داریم.

نابود شدن خالص ایرانی چه ربطی به اسبهای خارجی داره؟! مبارک برای اصلاح اومد نه نابودی این من و شما بودیم که هرچی خالص داشتیم رو از مبارک کشیدیم. آمار کشش مبارک رو ببینین نه همچین آماری رو اسبی داشته نه خواهد داشت.
دوست من یه نکته ای رو یاد آور بشم خدمتتون که نشخوار رو حیوونا انجام میدن شما اگه استاندارد اسب جهانی رو قبول نداری یه قانون و استاندارد دیگه ای تعریف کنین برای خون خالص ها و به ثبت برسونید.
شما که خودت جواب خودت را میدی!!!
نابودشدن خالص ایرانی چه ربطی به خون خارجی داره؟؟؟بعد از اون طرف همه ی خالص هامون رو باخارجی میکشیم؟!!!!!!!!!!!1
این به نظر شما هیچ ربطی نداره؟
درضمن بنده گفتم که خارجیها عروسکهاشون رو به ما قالب کردن پس درنتیجه استاندارهاشم از اون طرف اومده به غیراز اینه؟
اصلا لزومی نداره که ما استانداردهایی اونا رو قبول کنیم،اونا استاندارهاشون رو با ظرافت و زیبایی سر وصورت منطبق کردن درصورتی که اسب اصیل ایران تازمانی که قدرت و محکمی رو داره نیازی به عروسکی بودن نیس.
درضمن کسانی هستند که اسبهایی خالصی دارن که نه مسابقه زیبایی میارن نه تو بوق میکنن سرشون به کار وتولیدخودشون گرمه اگرنه اگه یکی از اون اسبا پا تویی مسابقه زیبایی بزاره این اسبهایی که چپ وراست هرساله مقام میارن اندازه یه سم اونها هم نمیشن.
درکل اینو میخوام بگم که اسب زیبایی ومسابقات شو کلا یه چیز بیخود وسرکاری هست.
اسب باید اسبیت داشته باشه نه قر و غمضه...

دوست عزیز اینجا بحث بر سر مبارک بود نه خالصها من میگم تو اسب های وارداتی مبارک یکی از بهترین هاشونه
از اینکه اسب های خالص خودمون عالی هستند هم در این شکی نیست ولی کسی نمی آید اسب خون وارداتی خود را با خالص بکشد.
من میگم ما تونستیم با مبارک تولیداتی داشته ایم که هم در کورس و هم در شو موفق بودند
شما تصور کن اونهمه کره مبارک اگه مبارکی در کار نبود الان خالص ایرانی بودن و الان کمبود خالص ایرانی حس نمیشد.... خون وارداتیو با خالص نمیکشن ولی یه زمان خالصو با خار جی کشیدن که خون وارداتی تولید شده.....

شما از شو صحبت میکنی بعد میری سر بحث کورس آخه اسب شو با کورس لاینشون فرق داره اسب شو کورس نمیره!!
شما اگه میفرمایید اسبهای خالص ما عرب هستن ما باید با استاندارد جهانی بهشون نگاه کنیم یا اینکه بین اینهمه کشور تو دنیا ایران تنها برا خودش قانون داره؟!
من قبلا" هم عرض کردم که من اگه بخوام اسبی رو برای سواری انتخاب کنم اسب کرد رو انتخاب میکنم. مگه زیبایی اسب با قدرت بدنی یا سواریش سنجیده میشه؟!
بازم میگم من خودم عاشق اسب خالص ایرانیم و جدا" با دیدنشون لذت میبرم. بحثم سز این بود که نباید خالصهای خودمون رو با اسبهای شو جهانی مقایسه کنیم چون ما با استاندارد جهانی خیلی فاصله داریم.
والا ما نگفتیم عربه . عربها خودشونو به ما چسبوندن....یه چرخی بین تولید کننده های اسبهای شوی کشورهای دیگه بزنین میفهمین 90 درصد این کشورها کتاب انساب درست و حسابی ندارن و حتی تست دی ان ای هم نمیشن ....... ببینید شما که دنبال شو جهانی هستین باید تولید جهانی هم بکنین و با مبارکی که سیلمی 20 سال پیشه نمیشه تولیدی درخور نیاز امروز جهان کرد.... بهتر اینه که سیلمی خوب و مادیان در حد سیلمی وارد بشه ..... این نه خالصهای خودمونو خراب میکنه وتولیدات با استاندارد جهانی هم امکانپذیر میشه . ولی با روند فعلی همیشه تولیدات ما از بقیه عقب ترن.....

علی شمس

New member
خون خالص ایرانی بسیار ارزشمنده و قطعا باید حفظ بشه و جایگاهش خیلی بالاتره و ایشالا بالا میره اما دوستانی که همه مری خانم را مسبب نابودی خون خالص میدونن یه نکته ای هست که مری خانم عاشق خون خالص بود و همه بر این امر واقف هستیم و در قضیه واردات خون خارجی بیاییم قبول کنیم چشم انداز دوری را به همه عرب بازا نشون داد و اگر که مبارکی وارد نمیشد و اسب زیبای عربی به دید مردم ایران نمیرسید هرگز هیچکس اصلا سمت عرب نمیرفتن.پس با واردات خیلی چشم همه را نسبت به اسب عرب باز کرد.درثانی میگیم مسبب نابودی واردکننده ها بودن نخیر چون واقعا هیچکس همچین روزی را نمیدید که خون ایرانی خالص بخوایم جدا ثبت و قدر بدونیم.و بدونید ما الان را میبینیم و نظر میدیم شاید ماهم قدیم بودیم مثل قدیمیا فکر میکردیم پس بهشون خرده نگیریم و از الان به بعد را بحث کنید که آیندگان به شما خرده مگیرند

بالا