لوکاس،اسبی که مسائل ریاضی را حل می کند

” لوکاس” نام اسبی ۱۹ ساله است که با توانایی های شگفت انگیز خود در زمینه شمردن و ریاضی همگان را شگفت زده کرده و حتی صاحب رکورد جهانی گینس شده است. “کارن مرداک ” صاحب این اسب که ۱۰ سال پیش این اسب را خریده است می گوید: لوکاس از ابتدا نشان داد که بسیار باهوش تر از سایر اسبها است و به نظر می رسید که اشتیاقی برای آموختن دارد.
659898787.jpg
من از ابتدا با دستورات ساده شروع کردم. با او می گفتم که : به چپ و یا به راست برو و این اسب این دستورات را اجرا می کرد. زمانی که به او می گفتم بنشین ، می نشست. سپس من با درست کردن اشکال و اعداد به او یاد دادم که چگونه اشیاء و اعداد مختلف را تشخیص دهد. این اسب رکوردار جهانی در زمینه تشخیص بیشترین عدد توسط یک اسب است.
این حیوان می تواند تا ۱۹ عدد را تشخیص داده و مشخص کند. خانم مرداک که با شوهر و دختر خود در کالیفرنیا زندگی می کند اعتقاد دارد که عشق و علاقه ای که بین این خانواده و لوکاس وجود دارد از جمله مهمترین دلایل این رابطه گرم و همچنین یادگیری عالی اسب است.


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
 
در ایران، دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت جایگاه بسیار مهمی در آموزش و پرورش کادرهای پزشکی دارند. این دانشگاه‌ها با ارائه برنامه‌های آموزشی متناسب با استانداردهای بین‌المللی و نیازهای کشور، به دانشجویان فرصتی مناسب برای یادگیری و توسعه مهارت‌های پزشکی فراهم می‌کنند. از آنجا که این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، دانشجویان مطمئن می‌توانند از کیفیت آموزشی بالا و تجربه‌ی عملی در بخش‌های مختلف پزشکی بهره‌مند شوند. به علاوه، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند در امتحانات و مسابقات کارشناسی ارشد و دکتری ورودی مراکز مختلف آزمون ورودی پزشکی شرکت کرده و با موفقیت به ادامه‌ی تحصیلات پزشکی در سطح پیشرفته دست پیدا کنند.
 
بالا